Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Wyczyść

.

.

Missale Romanum 1962 (ED 5, wersja podróżna) (Mszał rzymski)

Mszał ołtarzowy do celebrowania Mszy w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego (“Msza trydencka”).

Mszał nie jest reprintem, lecz został złożony zupełnie na nowo przy wykorzystaniu współczesnej technologii, co zapewnia bardzo dobrą jakość druku i pełną zgodność z Mszałem typicznym z roku 1962.

Księga została wydana przez Bractwo Kapłańskie św. Piotra (FSSP) i posiada współczesną aprobatę bp. Vitusa Huondera, biskupa diecezji Chur.

850,00 zł
Ilość
Na stanie. Może być zamówiony.

Mszał podróżny” Missale Romanum Reise-Kapelmissale(ED 5) zawiera wszystkie formy mszalne na rok kościelny zgodnie z Nadzwyczajną Formą Rytu Rzymskiego z 1962 roku.

Jest to piąta edycja Missale Romanum w formacie podróżnym opracowana pod kierunkiem ks. Martina Ramma z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP) i posiada współczesną aprobatę bp. Vitusa Huondera, biskupa diecezji Chur. Dzięki kompaktowemu formatowi 22 x 16 x 4 cm i niewielkiej wadze 1,2 kg nadaje się szczególnie do celebracji w ruchu lub w kaplicach z małymi ołtarzami.

Mszał nie jest reprintem, lecz został złożony zupełnie na nowo przy wykorzystaniu współczesnej technologii, co zapewnia bardzo dobrą jakość druku i pełną zgodność z Mszałem typicznym z roku 1962. Piąta edycja charakteryzuje się przede wszystkim większą przyjaznością dla użytkownika: krój pisma jest wyraźniejszy, a papier mniej przezroczysty. Otwarta księga pozostaje otwarta,

Księga uzupełniona została o aneks z dodatkowymi prefacjami, tzw, galikańskie, bierzmowania i konsekracji kielicha, i pateny. Zmieniono nagłówek „Missæ pro aliquibus locis”, aby ułatwić znalezienie tych Mszy.

Pierwsze i ostatnie 30 stron oraz kanon miary są drukowane na grubszym papierze, co nadaje blokowi książki większą wytrzymałość. Na szczególną uwagę zasługuje barwny i wyrazisty obraz kanoniczny z XIV wieku. W zestawie znajduje się również bordowe etui.

 
Szczegóły:

- Okładka książki oprawiona w bordową skórę bydlęcą ze złotym tłoczeniem z przodu i z tyłu

- 6 kolorowych znaczników wstążkowych wysokiej jakości

- Etui


1487

Opis

Wydawnictwo
FSSP
Oprawa
Twarda, skóra bydlęca + Etui
Format
22 x 16 x 4 cm
Ilość stron
1224
ISBN
978-3-96316-030-1
Autor
Ks. Martin Ramm (FSPP)
Tytuł oryginału
MIssale Romanum Reise-Kapelmissale(ED 5) 1962
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii