.

.

Ks. prof Waldemar Chrostowski - Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

Jest to książka ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, która na bazie Apokalipsy św. Jana i listów Jana Apostoła do ówczesnych Kościołów odpowiada na pytanie, w jaki sposób Kościół radził sobie z kryzysem 2000 lat temu i jak może sobie poradzić z sytuacją kryzysową dzisiaj. Autor książki zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że Kościół być może od samego początku istnienia i okresu męczeństwa pierwszych chrześcijan nie przeżywał tak głębokiego kryzysu, zwłaszcza w Europie i świecie zachodnim.

36,27 zł
39,00 zł
Zniżka 7%
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Ks. prof. Waldemar Chrostowski, znakomity teolog i biblista oraz znawca Starego Testamentu, w swojej najnowszej książce przybliża treść i okoliczności powstania Listów do siedmiu Kościołów, które są w Azji. Listy... owe to część Apokalipsy św. Jana napisanej przez Apostoła w latach 90. I wieku, czyli pod koniec swojego życia. Św. Jan skierował je do siedmiu wspólnot chrześcijańskich w Azji Mniejszej (określanych przez niego mianem Kościołów), funkcjonujących w tamtejszych miastach: Efezie, Smyrnie, Pergamonie, Tiatyrze, Sardes, Filadelfii i Laodycei.

W listach omawia sytuację wspólnot, chwali, co dobre, gani, co złe, przestrzega przez zagrożeniami i zachęca do wytrwania. Środowiska chrześcijan w tych ośrodkach zmagały się bowiem z rozmaitymi zagrożeniami: niechęcią ze strony Żydów odrzucających naukę Jezusa, wrogością ze strony pogan wyznających tradycyjnych bogów czy wreszcie otwartymi prześladowaniami ze strony rzymskich władz. Trwanie przy wierze wymagało wtedy prawdziwej odwagi i ufności w Chrystusie.

Listy mają literacką formę, ks. Chrostowski wyjaśnia więc współczesnemu czytelnikowi ich przesłanie, użyte metafory, nawiązania i cały nieczytelny dziś dla nas kontekst związany z okolicznościami i epoką. Jak zawsze u ks. Chrostowskiego książka napisana językiem jasnym i przystępnym, a jednocześnie bogatym w treści i merytoryczny przekaz. Bogato ilustrowana praca ma też walor aktualności, bo wiele wymienionych przez św. Jana zagrożeń dotyka Kościół także dzisiaj (choć oczywiście w nieco innej formie). Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa to bardzo ciekawa i wartościowa lektura dla wszystkich zainteresowanych historią chrześcijaństwa, Ewangelią i dziejami Kościoła.

Opis

Wydawnictwo
Biały Kruk
Oprawa
Twarda szyta
Format
20x245x176
Ilość stron
107
ISBN
978-83-7553-262-3
Autor
Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Tytuł oryginału
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa. Listy do siedmiu Kościołów apokalipsy
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

Zobacz nasze Aukcje12 Polecane z tej kategorii