Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. Stanisław Trzeciak
View all images
Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. Stanisław Trzeciak
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa! Odpowiedz Tak lub Nie.

 

Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. St. Trzeciak

Opinia (0)
26,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu - Ksiądz Stanisław Trzeciak


Zawiera dodatek, tegoż samego autora pt. Ubój rytualny czy mechaniczny.

Aktywiści z różnych dziedzin coraz częściej wyrażają swoje obawy dotyczące naszego traktowania zwierząt, często nazywając nas barbarzyńcami, zabójcami zwierząt i istotami mniej humanitarnymi niż te żyjące na wolności. Często jednak przeoczają istotny fakt: jako część cywilizacji łacińskiej po prostu nie mamy potrzeby torturować, znęcać się ani być świadkami agonii zwierząt.

Metody uboju stosowane w dzisiejszych czasach są szybkie i bezbolesne, pozbawione jakichkolwiek tradycyjnych, ideologicznych czy religijnych ograniczeń. Jest to znaczące odejście od przeszłości, gdzie praktyki kulturowe, ideologiczne czy religijne często wpływały na sposób uboju zwierząt, czasami prowadząc do niepotrzebnego cierpienia.

We współczesnym kontekście nacisk kładzie się na efektywność, dbając o to, aby proces był możliwie szybki i bezbolesny. Ta zmiana odzwierciedla bardziej współczujące podejście do naszej interakcji ze zwierzętami, stawiając na pierwszym miejscu ich dobrostan przy jednoczesnym zaspokajaniu naszych własnych potrzeb żywieniowych. Jest to świadectwo ewolucji naszych wartości społecznych i rosnącego zrozumienia znaczenia etycznego traktowania wszystkich żywych istot.

Ilość :
Zamknij
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu - Ksiądz Stanisław Trzeciak | Książka zawiera dodatek, tegoż samego autora pt. Ubój rytualny czy mechaniczny.


Aktywiści na całym świecie oskarżają nas o barbarzyństwo i okrucieństwo wobec zwierząt, a nawet nazywają nas mniej humanitarnymi niż zwierzęta żyjące na wolności. Często jednak przeoczają istotny fakt: jako członkowie cywilizacji łacińskiej nie mamy potrzeby zadawać zwierzętom bólu, maltretować ich ani patrzeć na ich cierpienie. Nowoczesne metody uboju mają być szybkie i bezbolesne, gdyż nie są związane żadną tradycją, względami ideologicznymi czy przekonaniami religijnymi.

Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do praktyk niektórych innych grup, takich jak społeczność żydowska (i w podobnym stopniu społeczność muzułmańska, chociaż ta książka skupia się na tej kwestii z żydowskiej perspektywy). Książka ujawnia, że ​​ubój rytualny, praktykowany w tych społecznościach, jest ponurym przypomnieniem barbarzyńskich czasów. Jego korzenie sięgają tradycji plemion pustynnych, które nawet za życia czerpały przyjemność z picia krwi żywych zwierząt lub zjadania części ich ciał.

W szczególności społeczność żydowska ma unikalny zbiór praw żywieniowych, znanych jako kaszrut, które obejmują szczegółowe zasady uboju zwierząt. Jednak fragment zdaje się sugerować krytyczne spojrzenie na te praktyki, określając je jako relikty barbarzyńskiej przeszłości. Należy zauważyć, że perspektywa ta nie jest powszechnie podzielana i może być przedmiotem intensywnej debaty, ponieważ dotyka wrażliwości kulturowej, religijnej i etycznej.

Książka przedstawiająca, czym jest ubój rytualny, jest wciąż aktualna, a to dlatego, że naszym kraju w roku 1997 weszła w życie ustawa pozwalająca na ubój rytualny zwierząt, natomiast w 2002 ją znowelizowano, zabraniając tegoż uboju. W 2004 roku lewicowy (!) minister rolnictwa z ramienia SLD, Wojciech Olejniczak ponownie zezwolił na ubój. W 2012 sprawa trafiła do Trybunału Konstytucyjnego, który ponownie zakazał uboju rytualnego, ale po zaskarżeniu tej decyzji przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich, trybunał w 2014 roku wydał decyzję zezwalającą na ubój, powołując się na wolność religijną (czyż mogło być inaczej?). Jak jednak dowodzi autor książki, ubój rytualny z religią nie ma nic wspólnego, są to tylko barbarzyńskie tradycje, które można by było zmienić, bez żadnego uszczerbku dla religii.


„(…) Jestem przekonany, że podzielą te usiłowania inteligentni i postępowi wyznawcy religii Mojżeszowej i swym ciemnym współwyznawcom wytłumaczą, że Bogu się ubliża, jeśli się Go czcić pragnie przez pastwienie się nad jego stworzeniami.
Najwyższy już czas, by zniesiono pod najsurowszymi karami w całym świecie, a przede wszystkim w Polsce, ubój rytualny, tę ohydę dwudziestego wieku, która zadaje niepotrzebnie tyle tortur zwierzętom, poniża człowieka, a Boga obraża. Nie może być zatem aktem kultu czy praktyk religijnych. Gdyby Mojżesz zmartwychwstał, to by pod karą śmierci zniósł ubój rytualny”. – Fragment książki

Wydawnictwo Fundacja Magna Polonia

Opis

Wydawnictwo
Magna Polonia
Oprawa
Miękka
Format
125 x 195 mm
Ilość stron
118
ISBN
978-83-67650-37-3
Autor
Ksiądz Stanisław Trzeciak
Tytuł oryginału
Dodatek: Ubój rytualny czy mechaniczny
Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu
Rok wydania
2024
Kod EAN
9788367650373

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. St. Trzeciak

Zobacz także

Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. Stanisław Trzeciak

Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu – Ks. St. Trzeciak

26,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni