.

.

Wyprzedaż

Gwiazda i krzyż - E. Michael Jones

Autor ukazuje, jak dobre początkowo stosunki Żydów z ludnością krajów europejskich stopniowo się pogarszały, prowadząc w skrajnych wypadkach   do linczów i pogromów. Powody odległe były jednak od rasizmu

33,80 zł
52,00 zł
Zniżka 35%
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Autor ukazuje, jak dobre początkowo stosunki Żydów z ludnością krajów europejskich stopniowo się pogarszały, prowadząc w skrajnych wypadkach   do linczów i pogromów. Powody odległe były jednak od rasizmu.

Michael Jones uwypukla przy tym ochronę i pomoc, jakie w ciągu wieków Żydzi znajdowali w instytucjach kościelnych. Przyczyn szerokiej w naszej współczesności niechęci do Żydów, mającej swoje tragiczne extremum w holokauście, autor upatruje w żydowskim zaangażowaniu we wszelkie rewolucyjne ruchy i spiski w poszczególnych krajach. Ten niepoprawny politycznie wniosek jest przez autora dowiedziony przekonująco, z krytycznym wykorzystaniem faktografii i literatury historycznej. Obszar historyczno-geograficzny, po którym porusza się czytelnik w ślad za autorem, jest bardzo szeroki. Imponuje przy tym erudycja autora i jego pieczołowitość w dążeniu do odnalezienia ukrytych przyczyn wydarzeń.


Opis

Wydawnictwo
WEKTORY
Oprawa
Miękka
Format
B5
Ilość stron
450
ISBN
9788360562192
Autor
E. Michael Jones
Tytuł oryginału
The Revolutionary Jew and His Impact on World History
Rok wydania
2007

Specyficzne kody

Zobacz także

42,00 zł
Informacje
Feliks Koneczny prof Uniwersytetu Wileńskiego
Wyprzedaż
25,00 zł -8,75 zł 16,25 zł
Informacje

12 Polecane z tej kategorii