.

.

Wielka Księga Zdrajców Polski - Radosław Patlewicz


Wielka Księga Zdrajców Polski - Radosław Patlewicz - W książce, jak sama nazwa wskazuje, możemy znaleźć postacie historyczne, których takie cnoty jak honor czy wierność nie dotyczyły. Dlaczego Henryk Walezy zbiegł w 1574 roku do Francji wbrew obowiązkom koronnym wobec Polski? Co sprawiło, że autor uważa Hugo Kołłątaja za zdrajcę? Książka zawiera odpowiedzi nie tylko na te pytania. „Wielka księga zdrajców Polski” to zbiór postaci, które w haniebny sposób przyczyniły się do kształtowania polskiej historii. Twórca dokładnie analizuje niechlubne działania każdej z przedstawionych tu osób, opisując przy tym ich życiorys.

44,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie


Wielka Księga Zdrajców Polski - Radosław PatlewiczZdrada to jedyna okoliczność, która całą resztę życiorysu zamienia w kłamstwo.Jak Zygmunt I Stary położył kamień węgielny pod rozbiory Rzeczpospolitej XVIII wieku? Czemu Henryk Walezy zbiegł w 1574 roku do Francji wbrew obowiązkom koronnym wobec Polski? Kto wypuścił z więzienia szpiega w przeddzień potopu szwedzkiego? Kto był największym rywalem Henryka Sienkiewicza i dlaczego nie uczymy o nim w szkole?

Naród jest niczym głaz stojący wśród puszczy historii. Radosław Patlewicz przyglądał się już jego hartownej, zewnętrznej stronie. W Małej Księdze Bohaterów Polski opisał tych, którzy swymi czynami i postawą wyryli swoje imiona w narodowej świadomości. Gdy przewrócimy jednak jakikolwiek głaz, szybko ujrzymy, iż posiada także tą mniej pokazową, spodnią stronę. Wielka Księga Zdrajców Polski to dźwignia, która ukaże Państwu owo mniej urokliwe podbrzusze naszej historii.

Kto w 1933 przesyłał Niemcom mikrofilmy ze zdjęciami polskich instalacji obronnych? Kto w 1989 roku bronił pomnika Lenina w Nowej Hucie? Dlaczego Paweł Adamowicz nazywał polski patriotyzm „faszyzmem”?

Tych i wielu innych rzeczy, których do dziś wstydzi się polska historia dowiedzą się Państwo z mrocznego sequela do "Małej Księgi Bohaterów Polski".Zobacz darmowy fragment książki!

Jeśli chcesz zobaczyć fragment "Wielkiej Księgi Zdrajców Polski" Radosława Patlewicza kliknij tutaj

Opinia czytelnika:

"...Moim zdaniem lektura numer „1”, jeżeli chodzi o rok przypadający na 30 rocznicę upadku komunizmu. Autor bierze się za wyjątkowo ciężki temat, ponieważ wyciąga największe brudy z kart historii Polski i pragnie je przedstawić swoim czytelnikom. Choć nasza historia jest wielowiekowa, to jednak nie do końca wiemy, kto tak naprawdę przysłużył się Ojczyźnie, a któż zawinił. Nie mówię o czasach średniowiecznych, bo to temat zupełnie odległy, ale ubiegłe stulecie? Dzięki wielkiej księdze zdrajców możemy odkryć, kto tak naprawdę stoi za tym, że kraj nie jest i raczej już nie będzie w dobrej kondycji. Przykład? Edward Rydz-Śmigły czy Józef Beck to w rzeczywistości byli zdeprawowani ludzie. Fakt przysłużyli się Polsce, lecz ich dalsza działalność pociągnęła kraj na dno. W jaki sposób? Nie będę zdradzał szczegółów, najlepiej zajrzeć do książki!


Osobiście uważam, że obowiązkiem każdego Polaka niezależnie czy patrioty, czy lewaka, czy kogokolwiek innego, jest zapoznanie się z tą lekturą. Każda historia ma swoje blaski i cienie. Radosław Patlewicz wskazał nam ludzi, dzięki, którym możemy zawdzięczać taki kształt Polski i beznadziejny system.."
Opis

Wydawnictwo
3DOM
Oprawa
Twarda
Format
165x235mm
Ilość stron
230
ISBN
9788366227095
Autor
Radosław Patlewicz
Tytuł oryginału
Wielka Księga Zdrajców Polski
Rok wydania
2018

Specyficzne kody

Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
13 wyświetlenia 1 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
91 wyświetlenia 1 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
137 wyświetlenia 1 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii