.

.

Duchowość i charakter Witolda Pileckiego - Anna Mandrela

„Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” nie jest przykładem kolejnej zwykłej biografii rotmistrza Pileckiego. Autorka sporządzając tę pracę, skupiła się nie tylko na suchym przedstawieniu faktów z jego życia, ale przede wszystkim starała się ukazać wnętrze bohatera – przemyślenia, ideały oraz wzorce, z których czerpał inspirację do wszystkich swoich wzniosłych czynów. Nie można w tym momencie ukryć, że korzeni jego fenomenalnej postawy doszukiwać się można w pobożności i zupełnym oddaniu wierze katolickiej.

30,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Patriotyzm i oddanie Ojczyźnie

Witold Pilecki był również niekwestionowanym patriotą, który dla Ojczyzny był w stanie poświęcić nawet własne życie. Dobrowolne udanie się do obozu koncentracyjnego pokazuje, że człowiek ten był w stanie zrezygnować z własnej wolności, na rzecz osiągnięcia większego dobra. To właśnie dzięki niemu świat dowiedział się o bestialskich warunkach panujących w Auschwitz, a utworzony przez niego w obozie ruch oporu, był dowodem jego ogromnej odwagi i niesamowitego poświęcenia.


Książka składa się w głównej mierze z cytatów samego rotmistrza oraz wypowiedzi osób, które go znały. Autorka – jak sama twierdzi – starała się, jak najdokładniej przybliżyć charakter rotmistrza oraz ducha epoki, w której żył.


Opis

Wydawnictwo
Anna Mandrela
Oprawa
Miękka
Format
168x235
Ilość stron
160
ISBN
978-83-954902-0-0
Autor
Anna Mandrela
Tytuł oryginału
Duchowość i charakter Witolda Pileckiego
Rok wydania
2019
Kod EAN
9788395490200

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii