.

.

Tradycyjny Katechizm Katolicki "Gasparriego" - kard. Pietro Gasparri

Nauczenie katechizmu ma jednak nie tylko ten cel, żeby oświecać rozum ludzki, lecz także i to przede wszystkim, żeby nakłonić wolę ludzką do urządzenia życia i obyczajów zgodnie z przykazaniami nauki chrześcijańskiej. (Z Przedmowy kard. Gasparriego).

39,90 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Tradycyjny Katechizm Katolicki "Gasparriego" - kard. Pietro Gasparri


Niniejszy "Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej" autorstwa kardynała Pietro (Piotra) Gasparriego (1852-1934) wybitnego znawcy prawa kanonicznego i sekretarza stanu u Ojca Świętego Benedykta XV,  opracowany został na podstawie wydania Księgarni świętego Wojciecha z 1941 r. Zawiera  wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko, co obejmuje, jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym. Napisany został w formie pytań i odpowiedzi: jest ona z dawien w Kościele praktykowana i używana, a podzielona na małe ustępy, chroni od zamieszania, ułatwia punkty godniejsze widzenia, a przez to i zapamiętanie rzeczy.

Nauczenie katechizmu ma jednak nie tylko ten cel, żeby oświecać rozum ludzki, lecz także i to przede wszystkim, żeby nakłonić wolę ludzką do urządzenia życia i obyczajów zgodnie z przykazaniami nauki chrześcijańskiej.

(Z  Przedmowy kard. Gasparriego)


Przede wszystkim tradycyjny katechizm!

Pismo Święte. Pierwszy prawowity Papież naucza: „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie” (2 P 1, 20-21). Oraz: „jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę” (2 P 3, 15-16).

Wolne i dowolne czytanie Pisma Świętego jest zatem obarczone ryzykiem niewłaściwych interpretacji – według skojarzeń własnych. Poza tym przeżywamy od kilkudziesięciu lat w oficjalnych strukturach kościelnych czas zamętu powszechnego, który ujawnia się między innymi w odkształcaniu katolickiego depozytu wiary. Wziąwszy pod uwagę powyższe okoliczności, trzeba przypomnieć regułę wybornie katolicką: Przyjmować Pismo Święte podane na złotej tacy Tradycji.

Katolickie tradycyjne katechizmy są podawaniem przez Kościół Katolicki prawdy objawionej w sposób uporządkowany, wyjaśniający, przystępny. W czasach zamętu powszechnego dajmy pierwszeństwo tradycyjnym katolickim katechizmom. Czytajmy codziennie!

Źródło: verbumcatholicum


Opis

Wydawnictwo
Prohibita
Oprawa
Twarda
Format
145x205
Ilość stron
252
ISBN
978-83-61344-79-7
Autor
Kardynał Pietro Gasparri
Tytuł oryginału
Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej
Rok wydania
2015

Specyficzne kody

There is 1 Review(s)( 0 ratings )
Patryk Walewski
2021-07-07

Katechizm

Chyba najlepszy dostępny Katechizm Katolicki na rynku!

Napisz opinię

Zobacz także

45,00 zł -4,50 zł 40,50 zł
Informacje
24,90 zł -3,74 zł 21,17 zł
Informacje
24,90 zł -3,74 zł 21,17 zł
Informacje
25,90 zł -3,89 zł 22,02 zł
Informacje
89,00 zł -4,00 zł 85,00 zł
Informacje

12 Polecane z tej kategorii