.

.

Drabina do nieba. Tradycyjny Katechizm katolicki dla dzieci


Religijne wychowanie dzieci to zadanie wyjątkowo odpowiedzialne, trudne i szczególnie potrzebne także i w naszych czasach. Stąd ponowna edycja tego wartościowego katechizmu.
Benedykt XVI przypomina więc nauczanie Ojców Kościoła, świętych, teologów i papieży, docenia tradycyjną liturgię, szuka sojuszników, nawiązuje kontakty z tymi środowiskami, dla których przeszłość jest żywą drogą do Boga, a nie muzealnym zabytkiem.


 

21,17 zł
24,90 zł
Zniżka 15%
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Drabina do nieba. Tradycyjny Katechizm katolicki dla dzieci


Czasy współczesne stawiają przed wychowawcami młodego pokolenia nowe zadania. Nie musimy już walczyć z totalitaryzmem, ale powszechne wśród ludzi umiłowanie nieograniczonej wolności (liberalizm moralny) sprawia, że coraz trudniej mówić dzisiaj o Bogu, o Jego niezmiennym Kościele, o dogmatach wiary i obowiązujących wszystkich jasnych zasadach moralności katolickiej. Rozpowszechniony na zlaicyzowanym Zachodzie styl życia za sprawą mediów i podróży trafia do Polski.


Papież Benedykt XVI, zatroskany jest o moralny upadek cywilizacji łacińskiej i stara się coraz obficiej czerpać z Tradycji Kościoła, aby zaradzić bolączkom współczesnej „cywilizacji śmierci”. W tym dziele odnowy historia staje się znów nauczycielką życia. Kościół przez wieki mierzył się zwycięsko z podobnymi do dzisiejszych wyzwaniami. Poznanie dziejów Kościoła pozwala skuteczniej walczyć o lepszą, bardziej katolicką, przyszłość.


Obecny papież przypomina więc nauczanie Ojców Kościoła, świętych, teologów i papieży, docenia tradycyjną liturgię, szuka sojuszników, nawiązuje kontakty z tymi środowiskami, dla których przeszłość jest żywą drogą do Boga, a nie muzealnym zabytkiem. Religijne wychowanie dzieci to zadanie wyjątkowo odpowiedzialne, trudne i szczególnie potrzebne także i w naszych czasach. Stąd ponowna edycja tego wartościowego katechizmu.


Niniejszy katechizm nie jest starym, pożółkłym tomikiem z półki naszych dziadków. Nauka Kościoła nigdy się nie starzeje, ponieważ pochodzi od Boga, którego nie dotyczy czas i przemijanie. Kościół jest zawsze młody, bo jest wieczny. Współcześnie często chcemy być razem z większością. Nauczmy nasze dzieci, że Bóg to nie tylko większość, On jest wszystkim. Katolickie katechizmy zawierają zasady, które nie przemijają.

Katechizm idealnie nadaje się jako pomoc w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

 
Opis

Wydawnictwo
WDS Sandomierz
Oprawa
Miękka
Format
12,5x19,5
Ilość stron
168
ISBN
9788325704872
Autor
bp Edward Likowski
Tytuł oryginału
Drabina do nieba. Katechizm katolicki dla dzieci
Rok wydania
2013

Specyficzne kody

Zobacz także

34,90 zł -4,90 zł 30,00 zł
Informacje
115,00 zł -10,10 zł 104,90 zł
Informacje
45,00 zł -9,00 zł 36,00 zł
Informacje
24,90 zł -3,74 zł 21,17 zł
Informacje

12 Polecane z tej kategorii